Skip to the main content

Voor de spelers. Voor de sport.

Inloggen

Kennisbank

Resultaten EK en WK vrouwenteam

EUROPESE BRIDGEKAMPIOENSCHAPPEN
De eerste Europese Kampioenschappen voor teams werden in 1932 in Scheveningen gehouden. Toen speelden alleen de “open” teams. De vrouwenkampioenschappen worden voor het eerst gehouden in Brussel in 1935. Van 1932 tot 1948 worden de kampioenschappen georganiseerd door de International Bridge League. Van 1940 tot 1947 werden er geen Europese kampioenschappen gespeeld. In 1948 wordt de European Bridge League opgericht. Vanaf dat jaar zorgt de EBL voor de Europese Bridge kampioenschappen. Tot 1975 werd het EK meestal elk jaar gespeeld, daarna om de twee jaar. Van 1975 t/m 2001 alleen in de oneven jaren, daarna in de even jaren.
Tot nu toe zijn de Europese Kampioenschappen driemaal in Nederland gehouden: 1932 Scheveningen (alleen ‘Open’), 1939 Den Haag, 1955 Amsterdam.

EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN, VROUWENTEAMS

2018 54e EK Oostende, België (24 landen)
6e plaats: Carla Arnolds – Sandra Kolen, Merel Bruijnsteen – Laura Dekkers, Jet Pasman – Anneke Simons. captain: Alex van Reenen, coach: Hans Kelder
1. Polen 2. Zweden 3. Noorwegen

2016 53e EK Boedapest, Hongarije (23 landen)
6e plaats: Laura Dekkers – Doris van Delft, Marion Michielsen – Meike Wortel, Jet Pasman – Anneke Simons. captain: Alex van Reenen, coach: Hans Kelder
1. Engeland 2. Frankrijk 3. Polen

2014 52e EK Opatija, Kroatië (23 landen)
1e plaats: Carla Arnolds – Wietske van Zwol, Marion Michielsen – Meike Wortel, Jet Pasman – Anneke Simons. captain: Alex van Reenen, coach: Hans Kelder
1. Nederland 2. Engeland 3. Frankrijk

2012 51e EK Dublin, Ierland (19 landen)
4e plaats: Carla Arnolds – Wietske van Zwol, Laura Dekkers – Marion Michielsen, Jet Pasman – Anneke Simons. captain: Alex van Reenen, coach: Hans Kelder
1. Engeland, 2. Frankrijk, 3. Turkije

2010 50e EK Oostende, België (28 landen)
2e plaats: Laura Dekkers – Marion Michielsen, Jet Pasman – Anneke Simons, Martine Verbeek – Wietske van Zwol. captain: Alex van Reenen, coach: Hans Kelder
1. Frankrijk, 2. Nederland, 3. Zweden

2008 49e EK. Pau, Frankrijk (25 landen)
8e plaats: Carla Arnolds – Bep Vriend, Marion Michielsen – Meike Wortel, Jet Pasman – Anneke Simons. captain: Ed Franken, coach: Hans Kelder
1. Frankrijk, 2. Italië, 3. Spanje

2006 48e EK. Warschau, Polen (22 landen)
2e plaats: Carla Arnolds – Bep Vriend, Marion Michielsen – Meike Wortel, Jet Pasman – Anneke Simons. captain: Ed Franken, coach: Hans Kelder
1. Frankrijk, 2. Nederland, 3. Engeland

2004 47e EK. Malmö, Zweden (22 landen)
2e plaats: Carla Arnolds – Bep Vriend, Femke Hoogweg – Wietske van Zwol, Jet Pasman – Anneke Simons. captain: Ed Franken, coach: Chris Niemeijer
1. Zweden, 2. Nederland, 3. Frankrijk

2002 46e EK. Salsomaggiore, Italië (23 landen)
1e plaats: Femke Hoogweg – Wietske van Zwol, Marijke van der Pas – Bep Vriend, Jet Pasman – Anneke Simons. captain: Ed Franken, coach: Chris Niemeijer
1. Nederland, 2. Duitsland, 3. Engeland

2001 45e EK. Tenerife, Spanje (21 landen)
2e plaats: Femke Hoogweg – Wietske van Zwol, Marijke van der Pas – Bep Vriend, Jet Pasman – Anneke Simons. captain: Ed Franken, coach: Chris Niemeijer
1. Engeland, 2. Nederland, 3. Duitsland

1999 44e EK. Malta (21 landen)
4e plaats: Marijke van der Pas – Bep Vriend, Jet Pasman – Anneke Simons, Martine Verbeek – Wietske Van Zwol. captain: Franken, trainer: Niemeijer
1. Groot-Brittannië, 2. Oostenrijk, 3. Frankrijk

1997 43e EK. Montecatini, Italië (26 landen)
5e plaats: Ine Gielkens – Wietske van Zwol, Marijke van der Pas – Bep Vriend, Jet Pasman – Anneke Simons. captain: Ed Franken, coach: Chris Niemeijer
1. Groot-Brittannië, 2. Frankrijk, 3. Israël

1995 42e EK. Vilamoura, Portugal (22 landen)
12e plaats: Ine Gielkens – Wietske van Zwol, Marijke van der Pas – Bep Vriend, Jet Pasman – Anneke Simons. captain: Ed Franken, coach: Chris Niemeijer
1. Frankrijk, 2. Duitsland, 3. Israël

1993 41e EK. Menton, Frankrijk (21 landen)
7e plaats: Arnolds-Vriend, Laura van den Brom – Agnes Snellers, Marijke van der Pas – Elly Schippers. captains: Chris Niemeijer en Jet Pasman
1. Zweden, 2. Frankrijk, 3. Italië

1991 40e EK. Killarney, Ierland (17 landen)
3e plaats: Carla Arnolds – Bep Vriend, Ellen Bakker – Ine Gielkens, Marijke van der Pas – Elly Schippers. captains: Chris Niemeijer en Jet Pasman
1. Oostenrijk, 2. Duitsland, 3. Nederland

1989 39ste EK. Turku, Finland (18 landen)
2e plaats: Carla Arnolds – Bep Vriend, Ellen Bakker – Ine Gielkens, Marijke van der Pas – Elly Schippers. captains: Paul Erich en Jet Pasman
1. West-Duitsland, 2. Nederland, 3. Frankrijk

1987 38e EK. Brighton, Groot-Brittannië (20 landen)
4e plaats: Petra Kaas – Bep Vriend, Marijke van der Pas – Elly Schippers, Jet Pasman – Anneke Simons. captains: Anton Maas en Chris Niemeijer
1. Frankrijk, 2. Italië, 3. Groot-Brittannië

1985 37e EK. Salsomaggiore, Italië (16 landen)
4e plaats: Laura van den Brom – Majorie Mulder, Marijke van der Pas – Elly Schippers, Jet Pasman – Anneke Simons. captain: Hans van de Haar
1. Frankrijk, 2. Engeland, 3. Italië

1983 36e EK. Wiesbaden, West-Duitsland (12 landen)
2e plaats: Laura van den Brom – Marijke van Mechelen, Petra Kaas – Bep Vriend, Marijke van der Pas – Elly Schippers. captain: Henk Schippers
1. Frankrijk, 2. Nederland, 3. Groot-Brittannië

1981 35e EK. Birmingham, Groot-Brittannië (13 landen)
9e plaats: Wil Bergsma – Elisabeth van Ettinger, Petra Kaas – Bep Vriend, Marijke van der Pas – Elly Schippers. captain: Kees Kaiser
1. Groot-Brittannië, 2. Frankrijk, 3. Italië

1979 34e EK. Lausanne, Zwitserland (16 landen)
3e plaats: Ria Gerards – Wil van Heusden, Petra Kaas – Bep Vriend, Marijke van der Pas – Elly Schippers, captain: Jaap Trouwborst
1. Groot-Brittannië, 2. Italië, 3. Nederland

1977 33e EK. Helsingor, Denemarken (16 landen)
7e plaats: Eugenie Akkerman – Cita de Kater, Ria Gerards – Wil van Heusden, Petra Kaas – Bep Vriend. captain: Jean Ackermans
1. Italië, 2. Engeland, 3. Zweden

1975 32e EK. Brighton, Groot-Brittannië (15 landen)
12e plaats: Eugenie Akkerman – Cita de Kater, Ida Blitzblum – Dicky Hoogenkamp, Emmy van der Helm-Hoving. captain: Wim Goutier
1. Groot-Brittannië, 2. Italië, 3. Oostenrijk

1974 31e EK. Herzlia, Israël (14 landen)
10e plaats: Ida Blitzblum – Dicky Hoogenkamp, Petra Fontaine – Bep Vriend, Ria Gerards – Fien Hamers. captain: Wim Goutier
1. Italië, 2. Frankrijk, 3. Zweden

1973 30e EK. Oostende, België (14 landen)
10e plaats: Eugenie Akkerman – Greet Mirrer, Wil van Heusden – Cita de Kater, Hoving-Nije. captain: Wim Goutier
1. Italië, 2. Ierland, 3. Engeland

1971 29e EK. Athene, Griekenland (15 landen)
4e plaats: Eugenie Akkerman – Greet Mirrer, Louise Berenson – Jopie Westerveld, Wil van Heusden – Cita de Kater. captain: Wim Goutier
1. Italië, 2. Frankrijk, 3. Zweden

1970 28e EK. Estoril, Portugal (13 landen)
6e plaats: Eugenie Akkerman – Greet Mirrer, Wil van Heusden – Cita de Kater, Ria Gerards reserve. captain: Wim Goutier
1. Italië, 2. Frankrijk, 3. Zweden

1969 27e EK. Oslo, Noorwegen (13 landen)
7e plaats: Ida Blitzblum – Dicky Hoogenkamp, Ria Gerards-Sniekers, Wil van Heusden – Cita de Kater. captain: Wim Goutier
1. Frankrijk, 2 Engeland, 3. Italië

1967 26e EK. Dublin, Ierland (13 landen)
10e plaats: Ascherman-Bakker, Ida Blitzblum – Dicky Hoogenkamp, Ria Gerards – Wil van Heusden. captain: André Boekhorst
1. Zweden, 2. Italië, 3. Engeland

1966 25e EK. Warschau, Polen (11 landen)
geen Nederlandse afvaardiging
1. Groot-Brittannië, 2. Frankrijk, 3. Italië

1965 24e EK. Oostende, België (14 landen)
11e plaats: Eugenie Akkerman-Hogers, Ascherman-Bakker, Ria Gerards – Wil van Heusden. captain: Hartman
1. Frankrijk

1963 23e EK. Baden-Baden, Duitsland (15 landen)
11e plaats: Eugenie Akkerman – Jopie Westerveld, Blitzblum – Wil van Heusden, Hogers-Nije.
1. Groot-Brittannië 2. Frankrijk, 3. Denemarken

1962 22e EK. Beiroet, Libanon (12 landen)
geen Nederlandse afvaardiging
1. Zweden, 2. Frankrijk

1961 21e EK. Torquay, Groot-Brittannië (11 landen)
9e plaats: Eugenie Akkerman – Dicky Hoogenkamp, Ida Blitzblum, Wil van Heusden, Jopie Westerveld. captain: Kuit
1. Groot-Brittannië, 2. Zweden, 3. Ierland

1959 20e EK. Palermo, Italië (4 landen)
geen Nederlandse afvaardiging
1. Groot-Brittannië, 2. België, 3. Frankrijk

1958 19e EK. Oslo, Noorwegen
geen Nederlandse afvaardiging
1. Denemarken, 2. Zweden, 3. België

1957 18e EK. Wenen, Oostenrijk (12 landen)
11e plaats: Eugenie Akkerman-De Waard, Van Veenendaal – Jopie Westerveld
1. Denemarken, 2. Engeland, 3. Noorwegen

1956 17e EK. Stockholm, Zweden (10 landen)
geen Nederlandse afvaardiging
1. Frankrijk, 2. België, 3. Zweden

1955 16e EK. Amsterdam (11 landen)
7e plaats: Eugenie Akkerman-Knoek, Dijckmeester-De Koos, Van Veenendaal – Jopie Westerveld. captain: Prins
1. Denemarken, 2. België, 3. Engeland

1954 15e EK. Montreux, Zwitserland (12 landen)
9e plaats ex aequo: Eugenie Akkerman-Knoek, Brouwer-Van Hoolwerff. captain: La Fêber
1. Frankrijk, 2. Ierland, 3. Oostenrijk

1953 14e EK. Helsinki, Finland (5 landen)
geen Nederlandse afvaardiging
1. Frankrijk, 2. Zweden, 3. Noorwegen

1952 13e EK. Dunlaoghaire, Ierland (7 landen)
geen Nederlandse afvaardiging
1. Groot-Brittannië, 2 Noorwegen, 3. Ierland

1951 12e EK. Venetië, Italië (10 landen)
10e plaats: Drechsel-Van Veenendaal, Van Steenbergen – Jopie Westerveld, J. van Hoolwerff-G. van Hoolwerff. captain: Viskuil
1. Groot-Brittannië, 2 Denemarken, 3. Frankrijk

1950 11e EK. Brighton, Groot-Brittannië (9 landen)
geen Nederlandse afvaardiging
1. Groot-Brittannië, 2. België, 3. Frankrijk

1949 10e EK. Parijs, Frankrijk (9 landen)
geen Nederlandse afvaardiging
1. Denemarken, 2. Frankrijk, 3. Italië

1948 9e EK. Kopenhagen, Denemarken (6 landen)
geen Nederlandse afvaardiging
1. Denemarken, 2. Groot-Brittannië, 3. Frankrijk

1939 8e EK. Den Haag (4 landen)
3e  plaats: Cosman-Steenbergen, Dijckmeester-Van Rijn
1. Frankrijk, 2. Groot-Brittannië, 3. Nederland

1938 7e EK. Oslo, Noorwegen (5 landen)
geen Nederlandse afvaardiging
1. Denemarken, 2. Zweden, 3. Noorwegen

1937 6de EK. Boedapest, Hongarije (6 landen)
geen Nederlandse afvaardiging
1. Oostenrijk

1936 5e EK. Stockholm, Zweden (6 landen)
4e  plaats: Goudsmit-Joles, Van Steenbergen-Vas Dias
1. Oostenrijk, 2. Zweden, 3. Frankrijk

1935 4e EK. Brussel, België (7 landen)
3de  plaats: Bouman-Cats, Van Duivenbode de Vlugt-Van Rijn
1. Oostenrijk, 2. Zweden. 3. ex aequo Nederland, Frankrijk, Noorwegen

OPEN EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN VROUWENTEAMS

2019 9e Open EK Istanbul, Turkije (26 teams)
3/4e plaats: Carla Arnolds – Sandra Kolen, Pauline Doedens – Anke Wijma. captain: Alex van Reenen, coach: Rob van den Bergh
1. Apple Pie (Fra/Pol/Rus), 2. Polen, 3/4 Nederland en Desadina (Eng)

2017 8e Open EK Montecatini Terme, Italië (30 teams)
3/4e plaats: Carla Arnolds – Martine Verbeek, Magdaléna Tichá – Wietske van Zwol. captain: Alex van Reenen, coach: Hans Kelder
1. Denemarken, 2. Baker (Ned/USA), 3/4 Nederland en China

2015 7e Open EK Tromsø, Noorwegen (20 teams)
3/4e plaats: Carla Arnolds – Wietske van Zwol, Jet Pasman – Anneke Simons. captain: Alex van Reenen, coach: Hans Kelder
1. Baker (Ned/USA), 2. China, 3/4 Nederland en Cameron (Eng/Slo/Zim)

2013 6e Open EK Oostende, België (25 teams)
2e plaats: Carla Arnolds – Wietske van Zwol, Jet Pasman – Anneke Simons. captain: Alex van Reenen, coach: Hans Kelder
1. China, 2. Nederland, 3. Italië

2011 5e Open EK Poznan, Polen (24 teams)
2e plaats: Carla Arnolds – Bep Vriend, Laura Dekkers – Marion Michielsen, Jet Pasman – Anneke Simons. captain: Alex van Reenen, coach: Hans Kelder
1. Turkije, 2. Nederland, 3. Frankrijk

2009 4e Open EK Sanremo, Italië (23 teams)
2e plaats: Claudia van der Salm – Anke Wijma, Martine Verbeek – Wietske van Zwol. captain: Alex van Reenen, coach: Hans Kelder
1. Italië, 2. Nederland, 3/4 Duitsland/USA en Italië 2

2007 3e Open EK Antalya, Turkije (20 teams)
1e plaats: Carla Arnolds – Bep Vriend, Marion Michielsen – Meike Wortel, Jet Pasman – Anneke Simons. captain: Alex van Reenen, coach: Hans Kelder
1. Nederland, 2. Engeland, 3/4 Polen en Denemarken

2005 2e Open EK Tenerife, Spanje (21 teams)
3e plaats: Femke Hoogweg – Wietske van Zwol, Jet Pasman – Anneke Simons. captain: Ed Franken
1. Frankrijk, 2. Duitsland, 3. Nederland

2003 1e Open EK Menton, Frankrijk (24 teams)
2e plaats Carla Arnolds – Bep Vriend, Femke Hoogweg – Wietske van Zwol, Jet Pasman – Anneke Simons. captain: Ed Franken
1. Italië, 2. Nederland, 3. Zweden

WERELDKAMPIOENSCHAPPEN (VENICE CUP) VROUWENTEAMS

De wereldkampioenschappen voor vrouwen zijn meer bekend onder de naam Venice Cup, genoemd naar Venetië waar het eerste WK in 1974 werd gehouden. Tot 1989 mocht alleen de kampioen van Europa meedoen aan deze wereldkampioenschappen. In 1989 mochten de eerste twee van het EK naar het WK en vanaf de Europese kampioenschappen in Killarney in 1991 worden de eerste vier van de EK afgevaardigd naar de strijd om de Venice Cup. Tegenwoordig mogen de eerste zes landen van het EK meedoen aan het WK.

2017 43e WK Lyon, Frankrijk (22 landen)
5e plaats ex aequo, in kwartfinale verloren van China: Carla Arnolds – Martine Verbeek, Merel Bruijnsteen – Laura Dekkers, Magdaléna Tichá – Wietske van Zwol. captain: Alex van Reenen, coach: Hans Kelder
1. China, 2. Engeland, 3. Zweden

2015 42e WK Chennai, India (22 landen)
4e plaats: Carla Arnolds – Wietske van Zwol, Marion Michielsen – Meike Wortel, Jet Pasman – Anneke Simons. captain: Alex van Reenen, coach: Hans Kelder
1. Frankrijk, 2. USA, 3. Engeland

2013 41e WK Nusa Dua (Bali), Indonesië (22 landen)
3e plaats: Carla Arnolds – Wietske van Zwol, Marione Michielsen – Meike Wortel, Jet Pasman – Anneke Simons. captain: Alex van Reenen, coach: Hans Kelder
1. USA, 2. Engeland, 3. Nederland

2011 40e WK Veldhoven, Nederland (22 landen)
3e plaats: Carla Arnolds – Bep Vriend, Laura Dekkers – Marion Michielsen, Jet Pasman – Anneke Simons. captain: Alex van Reenen, coach: Hans Kelder
1. Frankrijk, 2. Indonesië, 3. Nederland

2007 38e WK Shanghai, China (22 landen)
9e in de Round Robin, uitgeschakeld voor de kwartfinale. Carla Arnolds – Bep Vriend, Marion Michielsen – Meike Wortel, Jet Pasman – Anneke Simons. captain: Ed Franken, coach: Hans Kelder
1. USA, 2. Duitsland, 3. China

2005 37e WK Estoril, Portugal (22 landen)
3e plaats: Carla Arnolds – Bep Vriend, Femke Hoogweg – Wietske van Zwol, Jet Pasman – Anneke Simons. captain: Ed Franken, coach: Enri Leufkens
1. Frankrijk, 2. Duitsland, 3. Nederland

2003 36e WK Monte Carlo (18 landen)
3e  plaats: Carla Arnolds – Wietske van Zwol, Marijke van der Pas – Bep Vriend, Jet Pasman – Anneke Simons. captain: Ed Franken, trainer: Chris Niemeijer
1. USA, 2. China, 3. Nederland

2001 35e WK Parijs, Frankrijk (18 landen)
9e in de round robin, uitgeschakeld voor de kwartfinale. Femke Hoogweg – Wietske van Zwol, Marijke van der Pas – Bep Vriend, Jet Pasman – Anneke Simons, captain: Ed Franken, trainer: Chris Niemeijer
1. Duitsland, 2. Frankrijk, 3. USA

2000 34e EK Bermuda (20 landen)
1e plaats (door USA in de finale met een half imp te verslaan).
Marijke van der Pas – Bep Vriend, Jet Pasman – Anneke Simons, Martine Verbeek – Wietske van Zwol. captain: Ed Franken, trainer: Chris Niemeijer
1. Nederland, 2. USA 1, 3. Denemarken

1997 33e WK Hammamet, Tunesië (16 landen)
5e ex aequo, in kwartfinale verloren van Frankrijk: Marijke van der Pas – Bep Vriend, Jet Pasman – Anneke Simons, Martine Verbeek – Wietske van Zwol. captain: Ed Franken, trainer: Chris Niemeijer
1. USA 1, 2. China, 3. USA 2

1991 30e WK Yokohama, Japan
5e in voorronde groep 2: Carla Arnolds – Bep Vriend, Ellen Bakker – Ine Gielkens, Marijke van der Pas – Elly Schippers. captains: Anton Maas / Jet Pasman
1. USA, 2. Oostenrijk, 3. China

1989 29e WK Perth, Australië, 12 landen
(tien landen voorronde, no. 1 en 2 geplaatst voor de halve finale plus Duitsland en USA)
2e plaats: Carla Arnolds – Bep Vriend, Ellen Bakker – Ine Gielkens, Marijke van der Pas – Elly Schippers. captains: Chris Niemeijer / Jet Pasman
1. USA, 2. Nederland, 3. Canada

WORLD MIND SPORT GAMES

2016 3e World Mind Games Wroclaw, Polen (36 landen)
Arnolds-Verbeek, Dekkers-Van Delft, Pasman-Simons. captain: Van Reenen, coach: Kelder.
In 1/8 finale verloren van Schotland.
1. USA, 2. Frankrijk, 3. China

2012 2e World Mind Sport Games Lille, Frankrijk (43 landen)
Arnolds-Van Zwol, Dekkers/Michielsen, Pasman-Simons. captain: Van Reenen, coach: Kelder.
In 1/4 finale verloren van Frankrijk.
1. Engeland, 2. Rusland, 3. Polen

2008 1e World Mind Sport Games Beijing, China (54 landen)
Arnolds-Vriend, Pasman-Simons, Van der Salm-Wijma. captain: Franken, coach: Kelder.
In 1/8 finale verloren van Denemarken.
1. Engeland, 2. China, 3. USA

OLYMPIADES VROUWENTEAMS

2004 12e Olympiade Istanbul, Turkije (43 landen)
5e ex aequo, in kwartfinale verloren van Rusland: Carla Arnolds – Bep Vriend, Femke Hoogweg – Wietske van Zwol, Jet Pasman – Anneke Simons. captain: Ed Franken, coach: Chris Niemeijer
1. Rusland, 2. USA, 3. Engeland

2000 11e Olympiade Maastricht, Nederland (41 landen)
5e ex aequo, in kwartfinale verloren van USA: Marijke van der Pas – Bep Vriend, Jet Pasman – Anneke Simons, Martine Verbeek – Wietske van Zwol. captain: Ed Franken, trainer: Chris Niemeijer
1. USA, 2. Canada, 3. Duitsland

1996 10e Olympiade Rhodos, Griekenland (43 landen)
5e ex aequo, in kwartfinale verloren van USA: Ine Gielkens – Wietske van Zwol, Marijke van der Pas – Bep Vriend, Jet Pasman – Anneke Simons. captain: Ed Franken, trainer: Chris Niemeijer
1. USA, 2. China, 3. Canada

1992 9e Olympiade Salsomaggiore, Italië (34 landen)
5e ex aequo, in kwartfinale verloren van Engeland:  Carla Arnolds – Bep Vriend, Ellen Bakker – Ine Gielkens, Marijke van der Pas – Elly Schippers. captains: Paul Erich / Chris Niemeijer / Jet Pasman
1. Oostenrijk, 2. Groot-Brittannië, 3. Frankrijk

1988 8e Olympiade Venetië, Italië (37 landen)
5e plaats in groep A: Carla Arnolds – Bep Vriend, Marijke van der Pas – Elly Schippers, Jet Pasman – Anneke Simons. captains: Chris Niemeijer / Henk Schippers
1. Denemarken, 2. Groot-Brittannië, 3. Bulgarije/Canada

1984 7e Olympiade Seattle, USA (23 landen)
3e plaats: Laura van den Brom – Marijke Erich, Petra Kaas – Bep Vriend, Marijke van der Pas – Elly Schippers. captains: Hans Kreijns / Chris Niemeijer
1. USA, 2. Groot-Brittannië, 3. Nederland/Frankrijk

1980 6e Olympiade Valkenburg, Nederland (29 landen)
9e plaats: Dicky Hoogenkamp – Truus Verhees, Petra Kaas – Bep Vriend, Marijke van der Pas – Elly Schippers. captains: Harry van der Helm / Eddy Roosnek
1. USA, 2. Italië, 3. Groot-Brittannië

1976 5e Olympiade Monte Carlo, Monaco (21 landen)
13e plaats: Eugenie Akkerman – Cita de Kater, Bakker-Van Cuyk, Wil van Heusden – Greet Mirrer. captain: Jean Ackermans
1. Italië, 2. Groot-Brittannië, 3. USA

1972 4e Olympiade Miami Beach, USA (18 landen)
8e plaats: Louise Berenson – Jopie Westerveld, Van Dam- Dicky Hoogenkamp, Hoving-Nije. captain: Kaiser
1. Italië, 2. Zuid-Afrika, 3. USA

1968 3e Olympiade Deauville, Frankrijk (19 landen)
11e plaats: Eugenie Akkerman – Greet Mirrer, Ria Gerards-Sniekers, Hogers-Hoving. captain: Monster
1. Zweden, 2. Zuid-Afrika, 3. USA

1964 2e Olympiade New York, USA (15 landen)
Geen Nederlandse afvaardiging
1. Groot-Brittannië, 2. USA, 3. Frankrijk

1960 1e OlympiadeTurijn, Italië (14 landen)
12e plaats: Blitzblum, Brouwers, Levenbach, Thorbecke, Jopie Westerveld. captain: Pels Rijcken
1. UAR (Egypte/Syrië), 2. Frankrijk, 3. Denemarken

Ander nieuws