Van zaterdag 12 t/m woensdag 16 juli werd in Burghausen (Duitsland) het Europees Kampioenschap voor jeugdparen gespeeld. Er deed een grote Nederlandse afvaardiging mee. Negen juniorenparen (U25), acht "youngsterparen" (aspiranten, t/m 20 jaar) en vier Nederlandse meisjesparen ("girls"; speelsters t/m 25 jaar).


Bij de aspiranten hebben Luc Tijssen en Thibo Sprinkhuizen (linkerfoto) de zilveren medaille gewonnen. Ook bij de meisjesparen zilver, voor Carla Groenland en Natalia Banas (foto rechts). Ernst Wackwitz en Chris Westerbeek werden vierde bij de junioren.

 

Foto links: Leen en Marc Stougie (Lelystad) werden uitstekend vijfde bij de aspiranten.
Foto rechts: Jan Kolen en Carla Arnolds hadden de leiding over de Nederlandse meisjes.
Deelnemerslijsten, uitslagen en daily bulletins staan hier
Meer nieuws: Blog Kees Tammens, Bridgemagazine IMP, video's van het EK.

 
Junioren (67 paren, 23 landen; maandag - woensdag)
4. Ernst Wackwitz (Utrecht) - Chris Westerbeek (Delft)
9. Michel Schols (Waalre) - Luc Severeijns (Amstelveen)
17. Tom van Overbeeke (Utrecht) - Tobias Polak (Rotterdam)
21. Bas van Engelen (Arnhem) - Thijs Verbeek (Driebergen)
26. Joris van Lankveld (Amsterdam) - Ricardo Westerbeek (Delft)
29. Tim van den Bos (Valkenswaard) - Sandra Kolen (Eindhoven)
43. Arjen de Haas (Nijmegen) - Koos van der Vegt (Lent)
45. Kevin Gotink (Ruurlo) - Yordi Schouten (Leiden)
50. Joost Coenen (Eindhoven) - Adriaan Lucassen (Berg en Dal)


Linkerfoto: Joost Coenen en Adriaan Lucassen  tegen Dennis Bilde, Deens international.
Foto midden: Kees Tammens (juniorencoach) kijkt met Tom van Overbeeke en Tobias Polak bij de concurrentie.
Rechterfoto: Juniorencaptain Agnes Snellers kijkt bij Thijs Verbeek en Bas van Engelen.

Aspiranten (73 paren, 17 landen; maandag - woensdag)
2. Thibo Sprinkhuizen (Leiderdorp) - Luc Tijssen (Venray)
5. Leen Stougie (Lelystad) - Marc Stougie (Lelystad)
7. Pim Coppens (Vlijmen) - Bob Donkersloot (Hellevoetsluis)
18. Niels van Bijsterveldt (Hoofddorp) - Veri Kiljan (Tilburg)
44. Oscar Nijssen (Apeldoorn) - Sven Overvelde (Ugchelen)
46. Jasper Blom (Overveen) - Tim van de Paverd (Hoofddorp)
47. Sean Adams (Katwijk ZH) - Wisse Huvers (Leiden)
48. Luuk Alards (Tilburg) - Guy Mendes de León (Enschede)

Aspirantencaptain Niek Brink ziet goede scores bij Veri Kiljan en Niels van Bijsterveldt.

Meisjes (25 paren, 10 landen; maandag - woensdag)
2. Natalia Banas (Rijswijk ZH) - Carla Groenland (Purmerend)
8. Lotte Leufkens (Delft) - Magdaléna Tichá (Groningen)
12. Merel Bruijnsteen (Amsterdam) - Doris van Delft (Amsterdam)
18. Barbara Ganzevles (Apeldoorn) - Mette Lejeune (Montfoort)

Merel en Doris in actie, onder toeziend oog van begeleider Jan Kolen.

Gemengde paren 
(52 paren, 17 landen; zaterdag en zondag)
Bij de gemengde paren waren Doris van Delft en Chris Westerbeek (linkerfoto) op de 12e plaats het beste Nederlandse paar. Janneke en Ernst Wackwitz (foto midden) werden 24e, Merel Bruijnsteen en Joris van Lankveld 26e.