De vrouwenselectie bestaat uit:
Carla Arnolds (Tilburg) - Sandra Kolen (Tilburg)
Merel Bruijnsteen (Amsterdam) - Laura Dekkers (Amsterdam)
Maaike van Ommen (Arnhem) - Esther Visser (Utrecht)
Jet Pasman (Amsterdam) - Anneke Simons (Amsterdam)
Martine Verbeek (Amsterdam)

Captain: Alex van Reenen (Almere)
Trainer: Hans Kelder (Santpoort-Zuid)

Laatst aangepast 6 december 2017

EUROPESE BRIDGEKAMPIOENSCHAPPEN
De eerste Europese Kampioenschappen voor teams werden in 1932 in Scheveningen gehouden. Toen speelden alleen de “open” teams. De vrouwenkampioenschappen worden voor het eerst gehouden in Brussel in 1935. Van 1932 tot 1948 worden de kampioenschappen georganiseerd door de International Bridge League. Van 1940 tot 1947 werden er geen Europese kampioenschappen gespeeld. In 1948 wordt de European Bridge League opgericht. Vanaf dat jaar zorgt de EBL voor de Europese Bridge kampioenschappen. Tot 1975 werd het EK meestal elk jaar gespeeld, daarna om de twee jaar. Van 1975 t/m 2001 alleen in de oneven jaren, daarna in de even jaren.
Tot nu toe zijn de Europese Kampioenschappen driemaal in Nederland gehouden: 1932 Scheveningen (alleen 'Open'), 1939 Den Haag, 1955 Amsterdam.

EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN, VROUWENTEAMS

2016 53e EK Boedapest, Hongarije (23 landen)
6e plaats: Dekkers-Van Delft, Michielsen-Wortel, Pasman-Simons. captain: Van Reenen, trainer: Kelder
1. Engeland 2. Frankrijk 3. Polen

2014 52e EK Opatija, Kroatië (23 landen)
1e plaats: Arnolds-Van Zwol, Michielsen-Wortel, Pasman-Simons. captain: Van Reenen, trainer: Kelder
1. Nederland 2. Engeland 3. Frankrijk

2012 51e EK Dublin, Ierland (19 landen)
4e plaats: Arnolds-Van Zwol, Dekkers-Michielsen, Pasman-Simons. captain: Van Reenen, trainer: Kelder
1. Engeland, 2. Frankrijk, 3. Turkije

2010 50e EK Oostende, België (28 landen)
2e plaats: Dekkers-Michielsen, Pasman-Simons, Verbeek-Van Zwol. captain: Van Reenen, trainer: Kelder
1. Frankrijk, 2. Nederland, 3. Zweden

2008 49e EK. Pau, Frankrijk (25 landen)
8e plaats: Arnolds-Vriend, Michielsen-Wortel, Pasman-Simons. captain: Franken, trainer: Kelder
1. Frankrijk, 2. Italië, 3. Spanje

2006 48e EK. Warschau, Polen (22 landen)
2e plaats: Arnolds-Vriend, Michielsen-Wortel, Pasman-Simons. captain: Franken, trainer: Kelder
1. Frankrijk, 2. Nederland, 3. Engeland

2004 47e EK. Malmö, Zweden (22 landen)
2e plaats: Arnolds-Vriend, Hoogweg-Van Zwol, Pasman-Simons. captain: Franken, trainer: Niemeijer
1. Zweden, 2. Nederland, 3. Frankrijk

2002 46e EK. Salsomaggiore, Italië (23 landen)
1e plaats: Hoogweg-Van Zwol, Van der Pas-Vriend, Pasman-Simons. captain: Franken, trainer: Niemeijer
1. Nederland, 2. Duitsland, 3. Engeland

2001 45e EK. Tenerife, Spanje (21 landen)
2e plaats: Hoogweg-Van Zwol, Van der Pas-Vriend, Pasman-Simons. captain: Franken, trainer: Niemeijer
1. Engeland, 2. Nederland, 3. Duitsland

1999 44e EK. Malta (21 landen)
4e plaats: Van der Pas-Vriend, Pasman-Simons, Verbeek-Van Zwol. captain: Franken, trainer: Niemeijer
1. Groot-Brittannië, 2. Oostenrijk, 3. Frankrijk

1997 43e EK. Montecatini, Italië (26 landen)
5e plaats: Gielkens-Van Zwol, Van der Pas-Vriend, Pasman-Simons. captain: Franken, trainer: Niemeijer
1. Groot-Brittannië, 2. Frankrijk, 3. Israël

1995 42e EK. Vilamoura, Portugal (22 landen)
12e plaats: Gielkens-Van Zwol, Van der Pas-Vriend, Pasman-Simons. captain: Franken, trainer: Niemeijer
1. Frankrijk, 2. Duitsland, 3. Israël

1993 41e EK. Menton, Frankrijk (21 landen)
7e plaats: Arnolds-Vriend, Van den Brom-Snellers, Van der Pas-Schippers. captains: Niemeijer/Pasman
1. Zweden, 2. Frankrijk, 3. Italië

1991 40e EK. Killarney, Ierland (17 landen)
3e plaats: Arnolds-Vriend, Bakker-Gielkens, Van der Pas-Schippers. captains: Niemeijer/Pasman
1. Oostenrijk, 2. Duitsland, 3. Nederland

1989 39ste EK. Turku, Finland (18 landen)
2e plaats: Arnolds-Vriend, Bakker-Gielkens, Van der Pas-Schippers. captains: Erich/Pasman
1. West-Duitsland, 2. Nederland, 3. Frankrijk

1987 38e EK. Brighton, Groot-Brittannië (20 landen)
4e plaats: Kaas-Vriend, Van der Pas-Schippers, Pasman-Simons. captains: Maas/Niemeijer
1. Frankrijk, 2. Italië, 3. Groot-Brittannië

1985 37e EK. Salsomaggiore, Italië (16 landen)
4e plaats: Van den Brom-Mulder, Van der Pas-Schippers, Pasman-Simons. captain: Van de Haar
1. Frankrijk, 2. Engeland, 3. Italië

1983 36e EK. Wiesbaden, West-Duitsland (12 landen)
2e plaats: Van den Brom-Van Mechelen, Kaas-Vriend, Van der Pas-Schippers. captain: Schippers
1. Frankrijk, 2. Nederland, 3. Groot-Brittannië

1981 35e EK. Birmingham, Groot-Brittannië (13 landen)
9e plaats: Bergsma-Van Ettinger, Kaas-Vriend, Van der Pas-Schippers. captain: Kaiser
1. Groot-Brittannië, 2. Frankrijk, 3. Italië

1979 34e EK. Lausanne, Zwitserland (16 landen)
3e plaats: Gerards-Van Heusden, Kaas-Vriend, Van der Pas-Schippers, captain: Trouwborst
1. Groot-Brittannië, 2. Italië, 3. Nederland

1977 33e EK. Helsingor, Denemarken (16 landen)
7e plaats: Akkerman-De Kater, Gerards-Van Heusden, Kaas-Vriend. captain: Ackermans
1. Italië, 2. Engeland, 3. Zweden

1975 32e EK. Brighton, Groot-Brittannië (15 landen)
12e plaats: Akkerman-De Kater, Blitzblum-Hoogenkamp, Van der Helm-Hoving. captain: Goutier
1. Groot-Brittannië, 2. Italië, 3. Oostenrijk

1974 31e EK. Herzlia, Israël (14 landen)
10e plaats: Blitzblum-Hoogenkamp, Fontaine-Vriend, Gerards-Hamers. captain: Goutier
1. Italië, 2. Frankrijk, 3. Zweden

1973 30e EK. Oostende, België (14 landen)
10e plaats: Akkerman-Mirrer, Van Heusden-De Kater, Hoving-Nije. captain: Goutier
1. Italië, 2. Ierland, 3. Engeland

1971 29e EK. Athene, Griekenland (15 landen)
4e plaats: Akkerman-Mirrer, Berenson-Westerveld, Van Heusden-De Kater. captain: Goutier
1. Italië, 2. Frankrijk, 3. Zweden

1970 28e EK. Estoril, Portugal (13 landen)
6e plaats: Akkerman-Mirrer, Van Heusden-De Kater, Gerards reserve. captain: Goutier
1. Italië, 2. Frankrijk, 3. Zweden

1969 27e EK. Oslo, Noorwegen (13 landen)
7e plaats: Blitzblum-Hoogenkamp, Gerards-Sniekers, Van Heusden-De Kater. captain: Goutier
1. Frankrijk, 2 Engeland, 3. Italië

1967 26e EK. Dublin, Ierland (13 landen)
10e plaats: Ascherman-Bakker, Blitzblum-Hoogenkamp, Van Heusden-Gerards. captain: Boekhorst
1. Zweden, 2. Italië, 3. Engeland

1966 25e EK. Warschau, Polen (11 landen)
geen afvaardiging
1. Groot-Brittannië, 2. Frankrijk, 3. Italië

1965 24e EK. Oostende, België (14 landen)
11e plaats: Akkerman-Hogers, Ascherman-Bakker, Gerards-Van Heusden. captain: Hartman
1. Frankrijk

1963 23e EK. Baden-Baden, Duitsland (15 landen)
11e plaats: Akkerman-Westerveld, Blitzblum-Van Heusden, Hogers-Nije.
1. Groot-Brittannië 2. Frankrijk, 3. Denemarken

1962 22e EK. Beiroet, Libanon (12 landen)
geen afvaardiging
1. Zweden, 2. Frankrijk

1961 21e EK. Torquay, Groot-Brittannië (11 landen)
9e plaats: Akkerman-Hoogenkamp, Blitzblum, Van Heusden, Westerveld. captain: Kuit
1. Groot-Brittannië, 2. Zweden, 3. Ierland

1959 20e EK. Palermo, Italië (4 landen)
geen afvaardiging
1. Groot-Brittannië, 2. België, 3. Frankrijk

1958 19e EK. Oslo, Noorwegen
geen afvaardiging
1. Denemarken, 2. Zweden, 3. België

1957 18e EK. Wenen, Oostenrijk (12 landen)
11e plaats: Akkerman-De Waard, Van Veenendaal-Westerveld
1. Denemarken, 2. Engeland, 3. Noorwegen

1956 17e EK. Stockholm, Zweden (10 landen)
geen afvaardiging
1. Frankrijk, 2. België, 3. Zweden

1955 16e EK. Amsterdam (11 landen)
7e plaats: Akkerman-Knoek, Dijckmeester-De Koos, Van Veenendaal-Westerveld. captain: Prins
1. Denemarken, 2. België, 3. Engeland

1954 15e EK. Montreux, Zwitserland (12 landen)
9e plaats ex aequo: Akkerman-Knoek, Brouwer-Van Hoolwerff. captain: La Fêber
1. Frankrijk, 2. Ierland, 3. Oostenrijk

1953 14e EK. Helsinki, Finland (5 landen)
geen afvaardiging
1. Frankrijk, 2. Zweden, 3. Noorwegen

1952 13e EK. Dunlaoghaire, Ierland (7 landen)
geen afvaardiging
1. Groot-Brittannië, 2 Noorwegen, 3. Ierland

1951 12e EK. Venetië, Italië (10 landen)
10e plaats: Drechsel-Van Veenendaal, Van Steenbergen-Westerveld, J. van Hoolwerff-G. van Hoolwerff. captain: Viskuil
1. Groot-Brittannië, 2 Denemarken, 3. Frankrijk

1950 11e EK. Brighton, Groot-Brittannië (9 landen)
geen afvaardiging
1. Groot-Brittannië, 2. België, 3. Frankrijk

1949 10e EK. Parijs, Frankrijk (9 landen)
geen afvaardiging
1. Denemarken, 2. Frankrijk, 3. Italië

1948 9e EK. Kopenhagen, Denemarken (6 landen)
geen afvaardiging
1. Denemarken, 2. Groot-Brittannië, 3. Frankrijk

1939 8e EK. Den Haag (4 landen)
3e  plaats: Cosman-Steenbergen, Dijckmeester-Van Rijn
1. Frankrijk, 2. Groot-Brittannië, 3. Nederland

1938 7e EK. Oslo, Noorwegen (5 landen)
geen afvaardiging
1. Denemarken, 2. Zweden, 3. Noorwegen

1937 6de EK. Boedapest, Hongarije (6 landen)
geen afvaardiging
1. Oostenrijk

1936 5e EK. Stockholm, Zweden (6 landen)
4e  plaats: Goudsmit-Joles, Van Steenbergen-Vas Dias
1. Oostenrijk, 2. Zweden, 3. Frankrijk

1935 4e EK. Brussel, België (7 landen)
3de  plaats: Bouman-Cats, Van Duivenbode de Vlugt-Van Rijn
1. Oostenrijk, 2. Zweden. 3. ex aequo Nederland, Frankrijk, Noorwegen

OPEN EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN VROUWENTEAMS

2017 8e Open EK Montecatini Terme, Italië (30 teams)
3/4e plaats: Arnolds-Verbeek, Tichá-Van Zwol, captain: Van Reenen, coach: Kelder
1. Denemarken, 2. Baker (Ned/USA), 3/4 Nederland en China

2015 7e Open EK Tromsø, Noorwegen (20 teams)
3/4e plaats: Arnolds--Van Zwol, Pasman-Simons. captain: Van Reenen, coach: Kelder
1. Baker (Ned/USA), 2. China, 3/4 Nederland en Cameron (Eng/Slo/Zim)

2013 6e Open EK Oostende, België (25 teams)
2e plaats: Arnolds-Van Zwol, Pasman-Simons. captain: Van Reenen, coach: Kelder
1. China, 2. Nederland, 3. Italië

2011 5e Open EK Poznan, Polen (24 teams)
2e plaats: Arnolds-Vriend, Dekkers-Michielsen, Pasman-Simons. captain: Van Reenen, coach: Kelder
1. Turkije, 2. Nederland, 3. Frankrijk

2009 4e Open EK Sanremo, Italië (23 teams)
2e plaats: Van der Salm-Wijma, Verbeek-Van Zwol. captain: Van Reenen, coach: Kelder
1. Italië, 2. Nederland, 3/4 Duitsland/USA en Italië 2

2007 3e Open EK Antalya, Turkije (20 teams)
1e plaats: Arnolds-Vriend, Michielsen-Wortel, Pasman-Simons. captain: Franken, coach: Kelder
1. Nederland, 2. Engeland, 3/4 Polen en Denemarken

2005 2e Open EK Tenerife, Spanje (21 teams)
3e plaats: Hoogweg-Van Zwol, Pasman-Simons. captain: Franken
1. Frankrijk, 2. Duitsland, 3. Nederland

2003 1e Open EK Menton, Frankrijk (24 teams)
2e plaats Arnolds-Vriend, Hoogweg-Van Zwol, Pasman-Simons. captain: Franken
1. Italië, 2. Nederland, 3. Zweden

WERELDKAMPIOENSCHAPPEN (VENICE CUP) VROUWENTEAMS

De wereldkampioenschappen voor vrouwen zijn meer bekend onder de naam Venice Cup, genoemd naar Venetië waar het eerste WK in 1974 werd gehouden. Tot 1989 mocht alleen de kampioen van Europa meedoen aan deze wereldkampioenschappen. In 1989 mochten de eerste twee van het EK naar het WK en vanaf de Europese kampioenschappen in Killarney in 1991 worden de eerste vier van de EK afgevaardigd naar de strijd om de Venice Cup. Tegenwoordig mogen de eerste zes landen van het EK meedoen aan het WK.

2017 43e WK Lyon, Frankrijk (22 landen)
5e plaats ex aequo, in kwartfinale verloren van China: Arnolds-Verbeek, Bruijnsteen-Dekkers, Tichá-Van Zwol. captain: Van Reenen, coach: Kelder
1. China, 2. Engeland, 3. Zweden

2015 42e WK Chennai, India (22 landen)
4e plaats: Arnolds-Van Zwol, Michielsen-Wortel, Pasman-Simons. captain: Van Reenen, coach: Kelder
1. Frankrijk, 2. USA, 3. Engeland

2013 41e WK Nusa Dua (Bali), Indonesië (22 landen)
3e plaats: Arnolds-Van Zwol, Michielsen-Wortel, Pasman-Simons. captain: Van Reenen, coach: Kelder
1. USA, 2. Engeland, 3. Nederland

2011 40e WK Veldhoven, Nederland (22 landen)
3e plaats: Arnolds-Vriend, Dekkers-Michielsen, Pasman-Simons. captain: Van Reenen, coach: Kelder
1. Frankrijk, 2. Indonesië, 3. Nederland

2007 38e WK Shanghai, China (22 landen)
9e in de Round Robin, uitgeschakeld voor de kwartfinale. Arnolds-Vriend, Michielsen-Wortel, Pasman-Simons. captain: Franken, coach: Kelder

1. USA, 2. Duitsland, 3. China

2005 37e WK Estoril, Portugal (22 landen)
3e plaats: Arnolds-Vriend, Hoogweg-Van Zwol, Pasman-Simons. captain: Franken, coach: Leufkens
1. Frankrijk, 2. Duitsland, 3. Nederland

2003 36e WK Monte Carlo (18 landen)
3e  plaats: Arnolds-Van Zwol, Van der Pas-Vriend, Pasman-Simons captain: Franken, trainer: Niemeijer

1. USA, 2. China, 3. Nederland

2001 35e WK Parijs, Frankrijk (18 landen)
9e in de round robin, uitgeschakeld voor de kwartfinale. Hoogweg-Van Zwol, Van der Pas-Vriend, Pasman-Simons, captain: Franken, trainer: Niemeijer

1. Duitsland, 2. Frankrijk, 3. USA

2000 34e EK Bermuda (20 landen)
1e plaats (door USA in de finale met een half imp te verslaan).
Van der Pas-Vriend, Pasman-Simons, Verbeek-Van Zwol. captain: Franken, trainer: Niemeijer

1. Nederland, 2. USA 1, 3. Denemarken

1997 33e WK Hammamet, Tunesië (16 landen)
5e ex aequo, in kwartfinale verloren van Frankrijk: Van der Pas-Vriend, Pasman-Simons, Verbeek-van Zwol. captain: Franken, trainer: Niemeijer

1. USA 1, 2. China, 3. USA 2

1991 30e WK Yokohama, Japan

5e in voorronde groep 2: Arnolds-Vriend, Bakker-Gielkens, Van der Pas- Schippers. captain: Maas/Pasman

1. USA, 2. Oostenrijk, 3. China


1989 29e WK Perth, Australië, 12 landen
(10 landen voorronde, no. 1 en 2 geplaatst voor de halve finale plus Duitsland en USA)
2e plaats: Arnolds-Vriend, Bakker-Gielkens, Van der Pas-Schippers. captain: Niemeijer/Pasman

1. USA, 2. Nederland, 3. Canada

WORLD MIND SPORT GAMES

2016 3e World Mind Games Wroclaw, Polen (36 landen)

Arnolds-Verbeek, Dekkers-Van Delft, Pasman-Simons. captain: Van Reenen, coach: Kelder.
In 1/8 finale verloren van Schotland.
1. USA, 2. Frankrijk, 3. China


2012 2e World Mind Sport Games Lille, Frankrijk (43 landen)
Arnolds-Van Zwol, Dekkers/Michielsen, Pasman-Simons. captain: Van Reenen, coach: Kelder.
In 1/4 finale verloren van Frankrijk.
1. Engeland, 2. Rusland, 3. Polen


2008 1e World Mind Sport Games Beijing, China (54 landen)
Arnolds-Vriend, Pasman-Simons, Van der Salm-Wijma. captain: Franken, coach: Kelder.

In 1/8 finale verloren van Denemarken.

1. Engeland, 2. China, 3. USA

OLYMPIADES VROUWENTEAMS

2004 12e Olympiade Istanbul, Turkije (43 landen)
5e ex aequo, in kwartfinale verloren van Rusland: Arnolds-Vriend, Hoogweg-Van Zwol, Pasman-Simons. captain: Franken, coach: Niemeijer
1. Rusland, 2. USA, 3. Engeland

2000 11e Olympiade Maastricht, Nederland (41 landen)
5e ex aequo, in kwartfinale verloren van USA: Van der Pas-Vriend, Pasman-Simons, Verbeek-Van Zwol. captain: Franken, trainer: Niemeijer
1. USA, 2. Canada, 3. Duitsland 

1996 10e Olympiade Rhodos, Griekenland (43 landen)
5e ex aequo, in kwartfinale verloren van USA: Gielkens-Van Zwol, Van der Pas-Vriend, Pasman-Simons. captain: Franken, trainer: Niemeijer
1. USA, 2. China, 3. Canada

1992 9e Olympiade Salsomaggiore, Italië (34 landen)
5e ex aequo, in kwartfinale verloren van Engeland:  Arnolds-Vriend, Gielkens-Bakker, Van der Pas-Schippers. captain: Erich/Niemeijer/Pasman

1. Oostenrijk, 2. Groot-Brittannië, 3. Frankrijk

1988 8e Olympiade Venetië, Italië (37 landen)
5e plaats in groep A: Arnolds-Vriend, Van der Pas-Schippers, Pasman-Simons. captain: Niemeijer/Schippers

1. Denemarken, 2. Groot-Brittannië, 3. Bulgarije/Canada

1984 7e Olympiade Seattle, USA (23 landen)
3e plaats: Van den Brom-Erich, Kaas-Vriend, Van der Pas-Schippers. captain: Kreijns/Niemeijer

1. USA, 2. Groot-Brittannië, 3. Nederland/Frankrijk

1980 6e Olympiade Valkenburg, Nederland (29 landen)
9e plaats: Hoogenkamp-Verhees, Kaas-Vriend, Van der Pas-Schippers. captain: Van der Helm/Roosnek

1. USA, 2. Italië, 3. Groot-Brittannië

1976 5e Olympiade Monte Carlo, Monaco (21 landen)
13e plaats: Akkerman-De Kater, Bakker-Van Cuyk, Van Heusden-Mirrer. captain: Ackermans

1. Italië, 2. Groot-Brittannië, 3. USA

1972 4e Olympiade Miami Beach, USA (18 landen)
8e plaats: Berenson-Westerveld, Van Dam-Hoogenkamp, Hoving-Nije. captain: Kaiser

1. Italië, 2. Zuid-Afrika, 3. USA

1968 3e Olympiade Deauville, Frankrijk (19 landen)
11e plaats: Akkerman-Mirrer, Gerards-Sniekers, Hogers-Hoving. captain: Monster

1. Zweden, 2. Zuid-Afrika, 3. USA

1964 2e Olympiade New York, USA (15 landen)
Geen afvaardiging

1. Groot-Brittannië, 2. USA, 3. Frankrijk

1960 1e OlympiadeTurijn, Italië (14 landen)
12e plaats: Blitzblum, Brouwers, Levenbach, Thorbecke, Westerveld. captain: Pels Rijcken
1. UAR (Egypte/Syrië), 2. Frankrijk, 3. Denemarken