De selectie van het open team (team Oranje) bestaat uit:
Berend van den Bos (Den Haag) - Joris van Lankveld (Amsterdam)
Bob Drijver (Rotterdam) - Bart Nab (Tilburg)
Danny Molenaar (Den Haag) - Tim Verbeek (Ede)
Bauke Muller (Hoorn NH) - Simon de Wijs (Doorn)

Captain: Anton Maas (Amstelveen)
Trainer/coach: Ton Bakkeren (Oisterwijk)

Bijgewerkt 14 april 2018

EUROPESE BRIDGE KAMPIOENSCHAPPEN
De eerste Europese kampioenschappen voor teams werden in 1932 in Scheveningen gehouden. Toen speelden alleen “open” teams. Van 1932 tot 1948 worden de kampioenschappen georganiseerd door de International Bridge League. Van 1940 tot 1947 werden er geen Europese kampioenschappen gespeeld. In 1948 werd de European Bridge League opgericht en vanaf dat jaar organiseert de EBL de Europese Bridge kampioenschappen. Tot 1975 wordt het EK meestal elk jaar gespeeld, daarna om de twee jaar. Vanaf 1975 t/m 2001 alleen maar in de oneven jaren, daarna in de even jaren. Tot nu toe zijn de Europese kampioenschappen driemaal in Nederland gehouden: 1932 Scheveningen (alleen 'Open'), 1939 Den Haag, 1955 Amsterdam.

2018 54e EK Oostende, België (33 landen)
3e plaats: Bob Drijver - Nab, Molenaar-Verbeek, Muller-De Wijs. captain: Maas, trainer: Bakkeren
1. Noorwegen 2. Israël 3. Rusland

2016 53e EK Boedapest, Hongarije (37 landen)
3e plaats: Brink - Bas Drijver, Bob Drijver - Nab, Muller-De Wijs. captain: Maas, trainer: Bakkeren
1. Frankrijk 2. Zweden 3. Nederland 

2014 52e EK Opatija, Kroatië (36 landen)
11e plaats: Muller-De Wijs, Van Prooijen-Verhees, Ritmeijer-Tichá. captain: Eskes, trainer: Bakkeren
1. Israël 2. Monaco 3. Engeland 

2012 51e EK Dublin, Ierland (34 landen)
2e plaats: Brink-Drijver, Muller-De Wijs, Van Prooijen-Verhees. captain: Laurant, trainer: Bakkeren
1. Monaco, 2. Nederland, 3. Italië

2010 50e EK Oostende, België (38 landen)
6e plaats: Brink-Drijver, Jansma-Paulissen, Muller-De Wijs. captain: Laurant, trainer: Maas
1. Italië, 2. Polen, 3. Israël

2008 49e EK Pau, Frankrijk (38 landen)
6e plaats: Bakkeren-Bertens, Brink-Drijver, Ramondt-Westra. captain: Laurant, trainer: Maas
1. Noorwegen, 2. Rusland, 3. Duitsland

2006 48e EK Warschau, Polen (33 landen)
5e plaats: Bakkeren-Bertens, Muller-De Wijs, Ramondt-Westra. captain: Laurant, trainer: Maas
1. Italië, 2. Ierland, 3. Noorwegen

2004 47e EK Malmö, Zweden (33 landen)
6e plaats: Bakkeren-Bertens, Jansma-Verhees, Muller-De Wijs. captain: Van Hoof, coach : Eskes
1. Italië, 2. Zweden, 3. Polen

2002 46e  EK Salsomaggiore, Italië (38 landen)
7e plaats: Van Eijck-Westra, Jansma-Verhees, Muller-De Wijs. captain: Hoogenkamp, coach: Eskes
1. Italië, 2 Spanje, 3. Noorwegen

2001 45e  EK Tenerife, Spanje ( 35 landen)
9e plaats: Jansma-Verhees, Kirchhoff-Paulissen, Maas-Ramondt. captain: Trouwborst, coach: Westra
1. Italië, 2. Noorwegen, 3. Polen

1999 44e  EK St. Julian's, Malta (37 landen)
10e plaats: Bertens-Nab, De Boer-Muller, Jansen-Westerhof. captain: Trouwborst, coach: Kirchhoff
1. Italië, 2. Zweden, 3. Noorwegen

1997 43e EK Montecatini, Italië (35 landen)
6e plaats: Van Cleef-Jansma, Hoogenkamp-Verhees, Jansen-Westerhof. captain: Trouwborst, coach: Kirchhoff
1. Italië, 2. Polen, 3. Noorwegen

1995 42e  EK Vilamoura, Portugal (32 landen)
3e plaats: Jansen-Westerhof, Kirchhoff-Maas, Leufkens-Westra. captain: Trouwborst, coach: Schippers
1. Italië, 2. Frankrijk, 3. Nederland

1993 41e  EK Menton, Frankrijk (30 landen)
4e plaats: De Boer-Muller, Jansen-Westerhof, Leufkens-Westra. captain: Trouwborst, coach: Schippers
1. Polen, 2. Denemarken, 3. Noorwegen

1991 40e EK Killarney, Ierland (26 landen)
6e plaats: Van den Brom-Mulder, Leufkens-Westra, Tammens-Vergoed. captain: Trouwborst
1. Groot-Brittannië, 2. Zweden, 3. Polen

1989 39e  EK Turku, Finland (25 landen)
7e plaats: Borm-Maas, Leufkens-Westra, Niemeijer-Zwaan. captain: Ramer
1. Polen, 2. Frankrijk, 3. Zweden

1987 38e  EK Brighton, Engeland (23 landen)
12e plaats: Kirchhoff-Tammens, Kreijns-Vergoed, Leufkens-Westra. captain: Sint, co-captain: W. de Boer
1. Zweden, 2. Engeland, 3. Noorwegen

1985 37e  EK Salsomaggiore, Italië (21 landen)
7e plaats: Bomhof-Ramer, Kirchhoff-Tammens, Niemeijer-Roosnek. captain: Verhees, co-captain: Franken
1. Oostenrijk, 2. Israël, 3. Frankrijk

1983 36e  EK Wiesbaden, West-Duitsland (24 landen)
4e plaats: Kreijns-Vergoed, Maas-Roosnek, Rebattu-Sint. captain: C. Kaiser
1. Frankrijk, 2. Italië, 3. Noorwegen

1981 35e  EK Birmingham, Engeland (18 landen)
12e plaats: Maas-Niemeijer, Ramer-Roosnek, Rebattu-Sint. captain: Van Hoof, co-captain: Van der Linden
1. Polen, 2. Groot-Brittannië, 3. Frankrijk

1979 34e  EK Lausanne, Zwitserland (21 landen)
14e plaats: Van Hoof-Wintermans, Mulder-Van Oppen, Ramer-Schippers. captain: Meijer
1. Italië, 2. Denemarken, 3. Frankrijk

1977 33e EK Helsingor, Denemarken (22 landen)
13e plaats: Borst-Kreijns, Kaiser-Kokkes, Sint-Rebattu. captain: Van Calcar
1. Zweden, 2. Italië, 3. Israël

1975 32e  EK Brighton, Engeland (23 landen)
10e plaats: Van Aarst-Meijer, Van Besouw-Kreijns, Rebattu-Sint. captain: Ackermans
1. Italië, 2. Israël, 3 Groot-Brittanië

1974 31e  EK Herzlia, Israël (19 landen)
13e plaats: Van Aarst-Meijer, Bisht-Kokkes, Koetser-Schippers. captain: Van der Helm
1. Frankrijk, 2. Italië, 3. Noorwegen

1973 30e EK Oostende, België (23 landen)
16e plaats: Kokkes-Van Heusden, C. Kaiser-Sint, Kreijns-Rebattu
1. Italië, 2. Frankrijk, 3. Polen

1971 29e  EK Athene, Griekenland (22 landen)
4e plaats: Bisht-Van Oppen, Van Heusden-Kreijns, Rebattu-Sint. captain: Kramer
1. Italië, 2. Groot-Brittannië

1970 28e  EK Estoril, Portugal (22 landen)
14e plaats: Van Heusden-Kokkes, C. Kaiser-Sint, Kreijns-Slavenburg. captain: Van Calcar
1. Frankrijk, 2. Polen, 3. Italië

1969 27e EK Oslo, Noorwegen (21 landen)
19e plaats: Boekhorst-Vissinga, Van Heusden-Kokkes, C. Kaiser-Kreijns. captain: Van Calcar
1. Italië, 2. Noorwegen, 3. Oostenrijk

1967 26e  EK Dublin, Ierland (20 landen)
4e plaats: Cats-Kramer, Van Heusden-C. Kaiser, Kreijns-Slavenburg. captain: Neelis
1. Italië, 2. Frankrijk, 3. Groot-Brittannië

1966 25e  EK Warschau, Polen (17 landen)
2e plaats: Cats-Kramer, C. Kaiser-Kokkes, Kreijns-Slavenburg. captain: Neelis
1. Frankrijk, 2. Nederland, 3. Noorwegen

1965 24e  EK Oostende, België (19 landen)
2e plaats: Blitzblum-Rijke, Boender-Oudshoorn, Kreijns-Slavenburg. captain: Kramer
1. Italië, 2. Nederland, 3. België

1963 23e EK Baden-Baden, Duitsland (18 landen)
16e plaats: Boender-Helleman, Cats-Verboog, Oudshoorn-Kornalijnslijper
1. Groot-Brittannië, 2. Italië, 3. Polen

1962 22e EK Beiroet, Libanon (12 landen)
geen Nederlandse afvaardiging
1. Frankrijk, 2. Italië, 3. Zwitserland

1961 21e EK Torquay, Engeland (17 landen)
11e plaats: Boender-Oudshoorn, Cats-Verboog, Kramer-Filarski. captain: Van Bemmel Suyck
1. Groot-Brittannië, 2. Frankrijk, 3. Denemarken

1959 20e EK Palermo, Italië (16 landen)
8e plaats: Boender-Lengyel, De Leeuw-Nieman, Polak-Slavenburg. captain: Kuyt
1. Italië, 2. Frankrijk, 3. Groot-Brittannië

1958 19e EK Oslo, Noorwegen (15 landen)
8e plaats: Cats-E. Goudsmit, Filarski-Verboog, B. Kaiser-C. Kaiser. captain: Van Hellenberg Hubar
1. Italië, 2. Groot-Brittannië, 3. Frankrijk

1957 18e EK Wenen, Oostenrijk (17 landen)
5e plaats: Cats-Kramer, Filarski-Kokkes, B. Kaiser-C. Kaiser. captain: Van Hellenberg Hubar
1. Italië, 2. Oostenrijk, 3 Groot-Brittannië

1956 17e EK Stockholm, Zweden (16 landen)
8e plaats: Boender-Helleman, Bouwman-Pot, Cats-Kramer. captain: Van de Ven
1. Italië, 2. Frankrijk, 3. Oostenrijk

1955 16e EK Amsterdam (13 landen)
3e plaats: Cats-Kramer, E. Goudsmit-F. Goudsmit, C. Oudshoorn-W. Oudshoorn. captain: Voskuil
1. Frankrijk, 2. Italië, 3. Nederland

1954 15e EK Montreux, Zwitserland (15 landen)
8e plaats: Cats-Kramer, E. Goudsmit-F. Goudsmit, B. Kaiser-C. Kaiser. captain: Voskuil
1. Groot-Brittannië, 2. Frankrijk, 3. Oostenrijk

1953 14e EK Helsinki, Finland (11 landen)
geen Nederlandse afvaardiging.
1. Frankrijk, 2. Groot-Brittannië, 3. Italië

1952 13e EK Dunlaoghaire, Ierland (13 landen)
6e plaats: Cats-F. Goudsmit, Kater, B. Kaiser, Kramer, Van Tuin. captain: Monster
1. Zweden, 2. Italië, 3. Oostenrijk

1951 12e EK Venetië, Italië (14 landen)
7e plaats: Cats-Filarski, E. Goudsmit-F. Goudsmit, Polak-Slavenburg. captain: Elffers
1. Italië, 2. Oostenrijk, 3. Groot-Brittannië

1950 11e EK Brighton, Engeland (11 landen)
7e plaats: Cats-Filarski, E. Goudsmit-F. Goudsmit, Van Bemmel Suyck. captain: Kramer
1. Groot-Brittannië, 2. Zweden, 3. Frankrijk

1949 10e EK Parijs, Frankrijk (11 landen)
9e plaats: Cats-Filarski, F. Goudsmit-Van Bemmel Suyck, Pels Rijcken-Lolcama, invallers Denkers-Vos. captain: Kramer
1. Groot-Brittannië, 2. Zweden, 3. Denemarken

1948 9e EK Kopenhagen, Denemarken (10 landen)
5e  plaats: F. Goudsmit-Filarski, Muller-Polak
1. Groot-Brittannië, 2. Zweden, 3. Noorwegen

1939 8e EK Den Haag (11 landen)
4e  plaats: E. Goudsmit-F. Goudsmit, Van Bemmel Suyck-Einhorn, Muller-Polak
1. Zweden, 2. Joegoslavië, 3. Duitsland

1938 7e EK Oslo, Noorwegen (10 landen)
3e  plaats: E. Goudsmit-F. Goudsmit, Van Bemmel Suyck-Einhorn
1. Hongarije, 2. Noorwegen, 3. Nederland

1937 6e EK Boedapest, Hongarije (18 landen)
4e  plaats: E. Goudsmit-F. Goudsmit, Auerbach-Einhorn
1. Oostenrijk, 2. Verenigde Staten, 3. Hongarije

1936 5e EK Stockholm, Zweden (14 landen)
3e  plaats: E. Goudsmit-F. Goudsmit, Einhorn-Zeldenrust, Van Bemmel Suyck
1. Oostenrijk, 2. Hongarije, 3. Nederland

1935 4e EK Brussel, België (12 landen)
7e  plaats: E. Goudsmit-F. Goudsmit, Van Bemmel Suyck-Einhorn, Nitschmann-V. Pallandt
1. Frankrijk, 2/3. Hongarije en Joegoslavië

1934 3e EK Wenen, Oostenrijk (10 landen)
2e  plaats: E. Goudsmit-F. Goudsmit, Van Bemmel Suyck-Einhorn, Van Houten-Zeldenrust
1. Hongarije, 2. Nederland, 3. Oostenrijk

1933 2e EK Londen, Groot-Brittannië (7 landen)
2e  plaats: E. Goudsmit-F. Goudsmit, Van Bemmel Suyck-Einhorn, De Kuyper
1. Oostenrijk, 2. Nederland, 3. Noorwegen

1932 1e EK Scheveningen, (6 landen)
2e plaats: E. Goudsmit-F. Goudsmit, Einhorn-Borel, Van Bemmel Suyck-Versteeg.
1. Oostenrijk, 2. Nederland, 3. Noorwegen

OPEN EUROPESE KAMPIOENSCAPPEN, OPEN TEAMS

2017 8e open EK Montecatini Terme, Italië (120 teams)
23e plaats: Bob Drijver - Nab, Van Prooijen - Verhees. captain: De Boer, coach: Bakkeren
1. Noorwegen, 2. Griekenland, 3/4 China en Mazurkiewicz (Polen)

2015 7e open EK Tromsø, Noorwegen (102 teams)
1e plaats: Bob Drijver - Nab, Molenaar - Verbeek. captain: Maas, coach: Bakkeren
1. Nederland, 2. Blund (Nor), 3/4 Khyuppenen (Rus/Ned) en Noralia (Nor/Aus)

2013 6e open EK Oostende, België (121 teams)
9/16e plaats: Onstein Aces (Muller - De Wijs, Van Prooijen-Verhees)
1. Mazurkiewicz (Pol), 2. Breno (Ita), 3. Isrmany (Isr/Dui)

2011 5e Open EK Poznan, Polen (119 teams)
5/8e plaats: Jansma-Paulissen, Verhees-van Prooijen. captain: Laurant, coach: Maas
1. Mahaffey, 2. Bessis, 3. Monaco

2009 4e Open EK Sanremo, Italië (128 teams)
1e plaats: Brink-Drijver, Muller-De Wijs. captain: Laurant, coach: Maas
1. Nederland, 2. Israël, 3/4. Bulgarije en India

2007 3e Open EK Antalya, Turkije (104 teams)
3/4e plaats: Brink-Drijver, Muller-De Wijs, Ramondt-Westra. captain: Laurant, coach: Maas
1. Frankrijk/Israël, 2. India, 3/4. Nederland en Zuid-Afrika/Zweden

2005 2e Open EK Tenerife, Spanje (83 teams)
1e plaats: Bakkeren-Bertens, Jansma-Verhees, Muller-De Wijs. captain: Van Hoof, coach: Maas
1. Nederland, 2. Polen, 3/4. Engeland/Turkije en Denemarken

2003 1e Open EK Menton, Frankrijk (137 teams)
17e plaats ex aequo: Drijver-Schollaardt, Van Eijck-Westra, Muller-De Wijs captain: Van Hoof
1. Israël, 2. Frankrijk, 3/4. Brazilië en Polen


WERELDKAMPIOENSCHAPPEN (BERMUDA BOWL), OPEN TEAMS
Het eerste wereldkampioenschap om de Bermuda Bowl werd gehouden in 1950 in Bermuda, acht jaar voordat de World Bridge Federation werd opgericht. Na de eerste keer werd de Bermuda Bowl gespeeld tussen USA en de kampioen van Europa. Vanaf 1957 deden ook landen mee van de andere zones van de World Bridge Federation. Om de Bermuda Bowl wordt elke twee jaar in de oneven jaren gespeeld. Tegenwoordig mogen de eerste zes landen van het Europese kampioenschap meedoen aan het wereldkampioenschap. Nederland deed in 2017 voor de negende keer mee.

2017 43e WK Lyon, Frankrijk (22 landen)
5e plaats ex aequo, in kwartfinale verloren van Nieuw-Zeeland: Van den Bos-Van Lankveld, B. Drijver-Nab, Muller-De Wijs. captains De Boer/Snellers, coach: Bakkeren
1. USA, 2. Frankrijk, 3. Bulgarije

2013 41e WK Nusa Dua (Bali), Indonesië (22 landen)
5e plaats ex aequo, in kwartfinale verloren van Polen: Brink-S. Drijver, Muller-De Wijs, Van Prooijen-Verhees. captain: Eskes, coach: Bakkeren
1. Italië, 2. Monaco, 3. Polen

2011 40e WK Veldhoven, Nederland (22 landen)
1e plaats: Brink-S. Drijver, Muller-De Wijs, Van Prooijen-Verhees. captain: Laurant, coach: Maas
1. Nederland, 2. USA, 3. Italië

2009 39e WK São Paulo, Brazilië (22 landen)
5e plaats ex aequo, in kwartfinale verloren van de USA: Bakkeren-Bertens, Brink-S. Drijver, Muller-De Wijs. captain: Laurant, coach: Maas
1. USA, 2. Italië, 3. Bulgarije

2007 38e WK Shanghai, China (22 landen)
3e plaats: Bakkeren-Bertens, Brink-S. Drijver, Muller-De Wijs. captain: Laurant, coach: Maas
1. Noorwegen, 2. USA, 3. Nederland

2005 37e WK Estoril, Portugal (22 landen)
10e plaats: Bakkeren-Bertens, Jansma-Verhees, Muller-De Wijs. captain: Van Hoof, coach: Maas
1. Italië, 2. USA 1, 3. USA 2

1995 32e WK Beijing, China (16 landen)
5e plaats ex aequo, in kwartfinale verloren van Zweden: Jansen-Westerhof, Kirchhoff-Maas, Leufkens-Westra, captain: Trouwborst, coach: Schippers
1. USA, 2. Canada, 3. Frankrijk

1993 31e WK Santiago, Chili (16 landen)
1e plaats: De Boer-Muller, Jansen-Westerhof, Leufkens-Westra. captain: Trouwborst, coach: Schippers
1. Nederland, 2. Noorwegen, 3. Brazilië

1966 14e WK St. Vincent, Italië (5 landen)
4e plaats: Blitzblum-De Leeuw, Boender-Oudshoorn, Kreijns-Slavenburg. captain: Kramer
1. Italië, 2. USA, 3. Venezuela


WORLD MIND SPORTS GAMES OPEN TEAMS

2016 3e World Mind Games Wroclaw, Polen (53 landen)
1e plaats: Brink-S. Drijver, B. Drijver-Nab, Muller-De Wijs. captain: Maas, coach: Bakkeren.
1. Nederland, 2. Monaco, 3. Polen

2012 2e World Mind Sport Games Lille, Frankrijk (60 landen)
5e plaats ex aequo: Brink-Drijver, Muller-De Wijs, Van Prooijen-Verhees. captain: Laurant, coach: Bakkeren
1. Zweden, 2. Polen, 3. Monaco

2008 1e World Mind Sport Games Beijing, China (71 landen)
5e plaats ex aequo: Bakkeren-Bertens, Muller-De Wijs, Ramondt-Westra. captain: Laurant, coach: Maas
1. Italië, 2. Engeland, 3. Noorwegen


OLYMPIADES OPEN TEAMS

2004 12e Olympiade Istanbul, Turkije (72 landen)
2e plaats Brink-Van Prooijen, Drijver-Schollaardt, Jansma-Verhees. captain: Van Hoof, coach: Maas
1. Italië 2. Nederland 3. Rusland

2000 11e Olympiade Maastricht, Nederland (72 landen)
9e plaats ex aequo: Bertens-Nab, De Boer-Muller, Maas-Ramondt. captain: Trouwborst, coach: Kirchhoff
1. Italië, 2. Polen, 3. USA

1996 10e Olympiade Rhodos, Griekenland (71 landen)
13e plaats: De Boer-Muller, Jansen-Westerhof, Van der Neut-Paulissen. captains: Verhees/Van der Vlugt
1. Frankrijk, 2. Indonesië, 3. Denemarken

1992 9e Olympiade Salsomaggiore, Italië (57 landen)
3e plaats: De Boer-Muller, Leufkens-Westra, Van der Neut-Nooijen. captains: Trouwborst/Kirchhoff
1. Frankrijk, 2. USA, 3. Nederland

1988 8e Olympiade Venetië, Italië (56 landen)
15e plaats: Borm-Maas, Van den Brom-Mulder, Kirchhoff-Tammens. captain: Ramer
1. USA, 2. Oostenrijk, 3. ex aequo India en Zweden

1984 7e Olympiade Seattle, USA (54 landen)
11e plaats: Bomhof-Jacobs, Maas-Schippers, Sint-Rebattu. captain: Van Hoof
1. Polen, 2. Frankrijk, 3. Denemarken

1980 6e Olympiade Valkenburg (58 landen)
3e plaats: Kreijns-Vergoed, Maas-Zwaan, Mulder-Van Oppen. captain: Kaiser
1. Frankrijk, 2. USA 3 ex aequo Nederland en Noorwegen

1976 5e Olympiade Monte Carlo, Monaco (45 landen)
22e plaats: Van Besouw-Kreijns, Bisht-Van Oppen, Felten-Vergoed. captain: Van Hellenberg Hubar
1. Brazilië, 2. Italië, 3. Groot-Brittannië

1972 4e Olympiade Miami Beach, Florida, U.S.A. (39 landen)
20e plaats: Bisht-Van Oppen, Kreijns-Van Heusden, Rebattu-Sint. captain: Van der Helm
1. Italië, 2. USA, 3. Canada

1968 3e Olympiade Deauville, Frankrijk (33 landen)
4e plaats: Van Heusden-Kokkes, Kreijns-Slavenburg, Rebattu-Rebattu. captain: Van Calcar
1. Italië, 2. USA, 3. Canada

1964 2e Olympiade New York, USA (29 landen)
20e plaats: Boender-Helleman, C. Kaiser-Kokkes, Oudshoorn-Rijke. captain: Van Calcar
1. Italië, 2. USA, 3. Groot-Brittannië

1960 1e OlympiadeTurijn, Italië (29 landen)
22e plaats: Boender, Cats, Kramer, Lengyel, Oudshoorn. captain: Pels Rijcken
1. Frankrijk, 2. Groot-Brittannië, 3. USA